Wujek_Marveli
V.I.P
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany:
Nie 19:17, 05 Kwi 2009 |
|
SILKROAD ONLINE
Gra MMORPG wyprodukowana przez południowokoreańską firmę Joymax, zawierająca liczne elementy fantasy. Akcja gry rozgrywa się na jedwabnym szlaku, będący kiedyś głównym szlakiem ekonomicznym łączącym Azję i Europę.
W grze możemy wcielić w jedną z postaci pochodzenia chińskiego lub europejskiego (od 24 sierpnia 2007). Planowane jest także wprowadzenie możliwości wcielenia się w postać arabską
Przebieg gry
Jedwabny szlak jest głównym kulturalnym i ekonomicznych szlakiem handlowym, przez który przemieszczają się głównie kupcy oraz złodzieje napadający i okradający podróżnych. Można również spotkać na nim łowców, którzy specjalizują się w wyłapywaniu licznych złodziei.
Silkroad jest grą, w której obowiązują ściśle ustalone reguły. Każdy gracz ma możliwość rozwijania i kierowania postacią jednego z trzech zawodów: Kupiec (Trader), Złodziej (Thief) lub Łowca (Hunter). Żeby dostać się do któregoś zawodu należy osiągnąć 20 poziom oraz zapłacić 10 tys. złota wpisowego. Założenie stroju zawodowego może odbyć się tylko w mieście. Złodzieje i łowcy kierowani przez komputer nie mogą atakować zwykłych graczy. Kupiec wiozący towary o niskiej wartości, jeśli nie osiągnął 40 poziomu, nie może zostać zaatakowany przez złodzieja kierowanego przez innego gracza.
System serwerów połączonych ze sobą równolegle umożliwia obsługę dużej grupy użytkowników w tym samym czasie, zapewniając lepszą grę i skracając czas ładowania lokacji.
Silkroad przedstawia wydarzenia z VII wieku p.n.e, jakie miały miejsce na jedwabnym szlaku, w stylu fantasy oraz gry MMORPG nawiązującej do historii, kultury i wierzeń każdego rejonu. Świat Silkroad jest podzielony na dwa główne regiony: historyczny – jedwabny szlak, ciągnący się przez Chan'an, Tunhuang, Jangan, Downhang, Hotan, oraz świat fantasy, biegnący z południa na północ, od Takla Makan, Gór Gollyun, Himalajów do Cheonchukguk (Indie). Drogi krzyżują się ze sobą.
Postacie chińskie
Postacie chińskie są nastawione na walkę w pojedynkę, w przeciwieństwie do postaci europejskich. Klasa chińska nie ma ograniczeń co do używania rodzajów broni. W każdej chwili można zmienić rodzaj broni.
Podstawowe typy postaci:
* Blader – walczy ostrzem (ang. blade), postać inwestująca w siłe, bądź hybryda z przewagą str.
* Glavier – użytkownik broni drzewcowej, dwuręcznej glewia (ang. glavie), postać inwestująca w siłe, bądź hybryda z przewagą str.
* Bowman – jedyna broń jaką może używać to łuk (ang. bow), postać inwestująca w siłe, bądź hybryda z przewagą str.
* Nuker – chińska odmiana maga-szamana. Styl jego walki bazuje na użyciu magicznych pocisków wytworzonych z żywiołów; posługuje się mieczem i tarczą, włócznią, lub (rzadko spotykane) łukiem, w zależności od własnego wyboru. Miecz można zmieniać na mocniej atakującą włócznię kosztem zmniejszonej obrony spowodowanej brakiem tarczy. Postacie najczęściej full int, albo hybrydy z przewagą int.
Postacie europejskie
Postacie europejskie są nastawione na walkę drużynową (tzw. party), ale mimo to mogą zabijać potwory samotnie, co jednak jest o wiele trudniejsze.
Klasy postaci:
* Warrior – postać walcząca wręcz, używa mieczy dwu- i jednoręcznych oraz tarczy lub 2 toporów jednoręcznych.
* Rogue – atakuje za pomocą kuszy lub sztyletów; z kuszą charakteryzuje się wyjątkowym zasięgiem, siłą i szybkimi atakami. Może stać się niewidzialny, wykrywa inne niewidzialne osoby.
* Wizard – wyjątkowo niska odporność na obrażenia i liczba punktów życia, ma jednak najsilniejszy atak. Do walki używa magii.
* Warlock – przeciętna bazowa siła ataku. Rzuca klątwy zmniejszające obrone i osłabiające przeciwnika, jednocześnie zwiększając własne obrażenia.
* Bard – zazwyczaj wybierana jako klasa dodatkowa. Wspomaga drużynę dodając many i przyspieszając poruszanie się członków party.
* Cleric – osoba duchowna, zajmuje się uleczaniem drużyny oraz zwiększaniem statystyk jej członków.
|
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Marveli dnia Pon 15:39, 06 Kwi 2009, w całości zmieniany 1 raz
|
|